Hayvancılık

Konya ili Güneysınır İlçesinde 20 dekar arazi üzerinde  koyunculuk faaliyetleri ile hayvancılık sektörüne girmiştir.İlerleyen yıllarda besicilik  ile hayvancılık faaliyetlerine devam edilmiştir.2005 yılında yurt içinden alınan 200 adet Holştayn düve ile sütçülük faliyetine başlayan işletmemiz ,geçen yıllar içerisinde 2000 adet büyükbaş, 5000 dönüm sulanabilir arazi varlığına sahip olmuştur. 

Şu an itibari ile işletmemiz 2 yıldır hastalıklardan ARİ olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Buna istinaden yeni başlanılacak olan hastalıktan ari olararak ÇİĞ SÜT satışı halka kısa bir süre içinde ulaştırılacaktır . 

Bölgesinde öncü olan Kontur Tarım Hayvancılık  Karaman Kazımkarabekir sınırları içerisinde de 3000 başlık besi işletmesine sahiptir. Günlük 20.000 LT Süt üretimi yapılmakta olup Ak Gıda Ülker Gurubu ve Mat Şirketler gurubuna satışı yapılmaktadır. Şu an  yılda 250 ton karkas et üretimi yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.Hedeflenen sürü büyüklüğü 4500 adet  büyükbaş hayvan varlığına , yıllık 10.000 ton süt üretimi ,yıllık 800 ton karkas et üretimine ulaşmaktır. Yakın zamanda da damızlık değeri yüksek ve hastalıktan ari  gebe düve satışlarına başlanması planlanmaktadır.